XVIII


У XVIII столітті диференціальне й інтегральне числення просунулося далеко вперед, зусилля вчених спрямовувалися на створення нових відділів математичного аналізу і його наближень в механіці. Наукова діяльність найбільших математиків зосередилася в прославлених академіях в Парижі, Петербурзі та Берліні.
Підстава Петербурзької академії наук довелося на час бурхливого розквіту математики і механіки. Творчість великого Леонардо Ейлера (1707 - 1783), який багато років пропрацював в Росії, охопило практично всі галузі фізико-математичних знань. Саме XVIII в. було покладено початок формування російської математичної школи.

Задача Етьєна Безу
Французький математик Етьєн Безу (1730 - 1783) займався дослідженням властивостей систем алгебраїчних рівнянь вищих ступенів і встановив теорему про розподіл многочлена на лінійний двочлен (теорема Безу).
14) За контрактом працівникам належить по 48 франків за кожен відпрацьований день, а за кожен невідпрацьований день з них стягується по 12 франків. Через 30 днів з'ясувалося, що працівникам нічого не належить. Скільки днів вони відпрацювали протягом цих 30 днів?

Задача С. Д. Пуассона
Основні праці французького механіка, фізика і математика Симеона Дені Пуассона (1781 - 1840) відносяться до теоретичної і небесної механіки, математичної фізики, інтегрального числення, теорії диференціальних рівнянь і теорії ймовірностей. Пуассону належать слова: «Життя прекрасне тим, що її можна присвятити вивченню математики та її викладання».
15)  Хтось має 12 пінт (пінта - міра рідини) і хоче відлити половину, але у нього немає судини 6 пінт. Зате є дві посудини ємністю 5 та 8 пінт. питається, яким чином можна налити 6 пінт в посудину в 8 пінт.


Комментарии