XX

У 1900 році Давид Гільберт на Міжнародному конгресі математиків представив список з 23 невирішених математичних проблем. Ці проблеми охопили безліч областей математики і сформували центр докладання зусиль математиків XX століття. Сьогодні десять проблем зі списку вирішені, сім частково вирішені, і дві проблеми все ще відкриті. Чотири сформульовані надто узагальнено, щоб мало сенс говорити про їх вирішення.

Оскільки для кожної епохи характерні певні проблеми, які потребували математичного розв’язку, то виникали задачі прикладного характеру. Прикладна задача – це задача, що виникла поза математикою, але розв’язується  математичними засобами. Так, для ХХ століття характерною є, наприклад, задача про зважування на терезах. На той час ще не було електронних вагів і продавці змушені були зважувати товар на терезах з допомогою гирьок.
17) При прийомі продавців в свій легендарний магазин його господар завжди задавав цю задачку. Є 9 кілограм крупи, терези і лише дві гирьки: одна – 50 г, а інша – 200 г. Необхідно в три прийоми відважити  2 кілограми крупи.

18) На столі в ряд стоять 6 склянок. Перші 3 заповнені водою, а інші 3 – порожні. Як зробити так, щоб на рисунку повні та порожні склянки чергувались між собою, якщо торкатися можна лише однієї склянки (штовхати склянку склянкою не можна)?


Комментарии